251024 NOCNSF Breedtesport WV Holten 40 Small

Doorontwikkeling Data Infrastructuur: waar staat jouw bond?

Steeds meer bonden zijn aangesloten op DDI en krijgen daarmee betere ledeninzichten en toegang tot waardevolle dashboards.

Op deze pagina lees je waar DDI als project van NOC*NSF momenteel staat, welke ontwikkelingen de komende periode gepland zijn en welke stappen jouw bond op dit moment kan zetten om de datakwaliteit en het toekomstige beleid te verbeteren. 

Het belang van een goede datakwaliteit

Hoeveel koppelingen zijn er nu?

Van de 78 sportbonden worden 26 bonden via een handmatig proces ondersteund. Dat betekent dat in totaal 52 geautomatiseerde koppelingen zijn voorzien. Inmiddels is bijna de helft van deze koppelingen al gelegd.

Wat gebeurt er de komende maanden?

De focus ligt de komende periode op het verder aansluiten van bonden en het uitbreiden van de beschikbare inzichten. Aan het eind van het jaar zullen meer dan 5 miljoen lidmaatschappen via automatische koppelingen worden opgehaald.

Belangrijke stappen zijn:

  • Afronden van de Sportlink-koppelingen voor onder andere KNVB, NHV en KNBRD.
  • Uitrollen van FOYS-koppelingen naar de overige bonden.
  • Realiseren van de resterende 3 All United-koppelingen.
  • Aansluiten van grote bonden zoals KNLTB, NGF, KNGU, KNWV en andere organisaties die nu in voorbereiding zijn. 

Welke dashboards zijn beschikbaar?

DDI ondersteunt bonden met verschillende dashboards en rapportages die elk een eigen doel hebben.

Dashboard Datakwaliteit

Dit dashboard helpt bonden om fouten, ontbrekende gegevens en afwijkingen in hun ledenadministratie te signaleren.

Gebruik wanneer: 

    • Datakwaliteit verbeterd moet worden.
    • Controles op persoonsgegevens of lidmaatschapsgegevens nodig zijn.
    • Voorbereiding plaatsvindt op rapportages of subsidieaanvragen.
Dashboard Ledeninzichten 

Geeft inzicht in aantallen leden, ontwikkelingen en trends binnen de bond.

Gebruik wanneer:

  • Groei of krimp van leden wordt gemonitord.
  • Bestuur en management inzicht willen in ontwikkelingen.
  • Beleidskeuzes moeten worden onderbouwd. 
PHOTO 2023 07 06 09 58 24

DDI in de praktijk: wij helpen je

Het DDI-project draait in eerste instantie om het goed inrichten van koppelingen. Daarna volgt de toepassing in de praktijk. Om dit soepel te laten verlopen biedt NOC*NSF begeleiding en ondersteuning op maat aan. 

Onze data-steward, Nick Marin, ondersteunt bij vragen over data. Neem contact met hem op via nick.marin@nocnsf.nl.

Klik hier voor meer informatie

Kom in actie 

Is jouw bond al aangesloten?

Log via de portal van NOC*NSF in op het dashboard, bekijk de datakwaliteitsrapportage en/of meld je aan voor webinars die nog niet zijn gevolgd.  

Nog geen kick-off gevolgd?

Je hebt van ons een mail gehad met aanmeldmogelijkheden. Meld je aan voor een kick-off op een dag die jou uitkomt. Ben je de mail kwijt? Neem contact met ons via onderstaand mailadres en wij helpen je.

Wel de kick-off gevolgd, maar nog niet aangesloten? 

Neem contact met ons op via onderstaand mailadres voor jouw volgende stap.

Meld je aan voor een kick-off

Contact

Wil jij graag meer weten of heb je nog vragen? Neem dan contact op.

Sophie Kustermans

Programmamanager Sport Intelligence

Neem contact op

sophie.kustermans@nocnsf.nl

Heb je een vraag?

Heb je een vraag?

Neem contact op met NOC*NSF Supportdesk via: