Topsport

IOC beloont deelname aan de Olympische Spelen met 10.000 dollar

25 juni 2026
IOC beloont deelname aan de Olympische Spelen met 10.000 dollar

Alle sporters die deelnemen aan de Olympische Spelen ontvangen voortaan een financiële bijdrage van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Vanaf de Olympische Winterspelen van Milaan Cortina 2026 krijgt iedere olympiër na deelname 10.000 Amerikaanse dollar. Het gaat nadrukkelijk niet om prijzengeld of een medaillebonus, maar om erkenning voor deelname aan de Olympische Spelen.

IOC beloont alle olympiërs voor deelname

De nieuwe regeling maakt deel uit van het programma Fit for the Future van het IOC. De financiële bijdrage is bedoeld als erkenning voor de jarenlange inzet, toewijding en investeringen die sporters doen om de Olympische Spelen te bereiken. Alle olympiërs komen ervoor in aanmerking, ongeacht hun sport, nationaliteit of eindklassering.

Geen prijzengeld of medaillebonus

De bijdrage van 10.000 dollar is geen prijzengeld en ook geen medaillebonus. Sporters ontvangen het bedrag dus niet op basis van hun prestatie of klassering, maar omdat zij zich hebben geplaatst voor de Olympische Spelen en daaraan deelnemen. De bijdrage wordt uitgekeerd via de nationale olympische comités. Voorwaarde is dat sporters voldoen aan de geldende antidopingregels en de Olympische regels.

 

NOC*NSF verwelkomt besluit van het IOC

NOC*NSF is positief over de invoering van de financiële bijdrage voor alle olympiërs.

Ik ben verheugd over dit besluit van het IOC. De olympiërs zijn dé actoren waar alles om draait op de Olympische Spelen. Zij verdienen deze bijdrage het meest. De meeste topsporters hebben jaren geïnvesteerd om de Spelen te bereiken. Het feit dat alle olympiërs hiervoor beloond worden, niet alleen de medaillewinnaars, is wat mij betreft zeer terecht. Het IOC geeft hiermee erkenning aan de positie van topsporters uit de hele wereld.
André Cats (Directeur Topsport NOC*NSF)

Eerste uitkering vanaf Milaan Cortina 2026

De eerste sporters die gebruik kunnen maken van de nieuwe regeling zijn de deelnemers aan de Olympische Winterspelen van Milaan Cortina 2026. Daarna geldt de financiële bijdrage ook voor alle toekomstige edities van de Olympische Spelen. Wereldwijd komen per olympische cyclus naar verwachting ongeveer 14.000 olympiërs in aanmerking voor de bijdrage van 10.000 Amerikaanse dollar. Daarmee onderstreept het IOC dat deelname aan de Olympische Spelen op zichzelf al een uitzonderlijke sportieve prestatie is die erkenning verdient.

Bron: www.olympics.com

 

Deel dit artikel op social media: