Paralympische Spelen: NOC*NSF niet aanwezig bij Russische vlag
24 februari 2026
NOC*NSF betreurt het dat tijdens de komende Paralympische Spelen in Italië de Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag zullen deelnemen. Dat betekent dat de nationale symbolen van beide landen zichtbaar zullen zijn op officiële momenten, zoals de openingsceremonie en huldigingen.
De hoop was dat dit onder diplomatieke druk voorkomen kon worden, maar helaas is dit niet gelukt. Voor de Oekraïense sporters moet dit zeer teleurstellend zijn.
De Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van één van beide landen klinkt. Voor de Nederlandse sporters geldt dat zij zelf de afweging maken om aanwezig te zijn bij een medaille-uitreiking waar een Russische of Belarussische sporter met volkslied en vlag wordt gehuldigd.