Gekwalificeerden

Wanneer is definitieve deelname en uitzending een feit?
Na afloop van de kwalificatieperiode en, voor zover van toepassing, nadat de interne selectieprocedure is afgerond, doet de bond een voordracht voor uitzending. Deze voordracht voor uitzending kan pas door NOC*NSF in behandeling worden genomen nadat de toewijzing van quotumplaatsen door de internationale federatie heeft plaatsgevonden. Als de voordracht voor uitzending gehonoreerd is, is de sporter verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen.

Atletiek

Vrouwen

Mannen

Baanwielrennen

Vrouwen

  • Elis Ligtlee (teamsprint, sprint en keirin)
  • Laurine van Riessen (teamsprint, sprint en keirin)
  • Kirsten Wild (omnium)

Mannen

  • Theo Bos (teamsprint, sprint en keirin)
  • Matthijs Büchli (teamsprint en keirin)
  • Joost van der Burg (ploegenachtervolging)
  • Nils van ’t Hoenderdaal (ploegachtervolging en reserve teamsprint)
  • Jeffrey Hoogland (teamsprint en sprint)
  • Jan Willem van Schip (ploegenachtervolging)
  • Wim Stroetinga (ploegenachtervolging)
  • Tim Veldt (ploegenachtervolging, omnium)

Badminton

Vrouwen

Mannen

Beachvolleybal
Vrouwen

Mannen

BMX

Vrouwen

Mannen

Boksen

Vrouwen

Mannen

Golf

Handbal

  • Vrouwenteam: Lois Abbingh, Yvette Broch, Kelly Dulfer, Michelle Goos, Nycke Groot, Laura van der Heijden, Jasmina Jankovic, Ailly Luciano, Angela Malestein, Sanne van Olphen, Estavana Polman, Martine Smeets, Danick Snelder, Tess Wester.

Handboogsport


Hockey 

  • Mannenteam:Seve van Ass, Sander Baart, Billy Bakker, Jorrit Croon, Jeroen Hertzberger, Rogier Hofman, Robert van der Horst, Robbert Kemperman, Mirco Pruyser, Glenn Schuurman, Jaap Stockmann, Hidde Turkstra, Valentin Verga, Bob de Voogd, Mink van der Weerden, Sander de Wijn
  • Vrouwenteam: Joyce Sombroek, Caia van Maasakker, Maartje Paumen, Margot van Geffen, Willemijn Bos, Eva de Goede, Carlien Dirkse van den Heuvel, Marloes Keetels, Laurien Leurink, Lidewij Welten, Naomi van As, Ellen Hoog, Maria Verschoor, Xan de Waard, Kelly Jonker, Kitty van Male

Judo

Vrouwen

Mannen

Mountainbike
 
Vrouwen

  • Anne Terpstra

Mannen

 

Paardensport

  • Team dressuur: Adelinde Cornelissen, Edward Gal, Hans Peter Minderhoud, Diederik van Silfhout
  • Team eventing: Merel Blom, Tim Lips, Alice Naber, Theo van de Vendel
  • Team springen: Jeroen Dubbeldam, Harrie Smolders, Maikel van der Vleuten, Jur Vrieling

Roeien

Vrouwen

  • Ilse Paulis, Maaike Head (Lichte dubbeltwee)
  • Aletta Jorritsma, Karien Robbers (twee zonder)
  • Chantal Achterberg, Nicole Beukers, Inge Janssen, Carline Bouw (Dubbelvier)
  • Wianka van Dorp, Claudia Belderbos, Lies Rustenburg, José van Veen, Ellen Hogerwerf, Sophie Souwer, Monica Lanz, Olivia van Rooijen, Ae-Ri Noort (Acht)

Mannen

  • Roel Braas, Mitchel Steenman (Twee zonder)
  • Harold Langen, Peter van Schie, Vincent van der Want, Govert Viergever (Vier zonder)
  • Joris Pijs, Tim Heijbrock, Jort van Gennep, Björn van den Ende (Lichte vier zonder)
  • Dirk Uittenboogaard, Boaz Meylink, Kaj Hendriks, Boudewijn Roell, Olivier Siegelaar, Tone Wieten, Mechiel Versluis, Robert Lücken, Peter Wiersum (Acht)

Schermen

Schoonspringen

Taekwondo

Tafeltennis

Tennis

Vrouwen

Mannen

Turnen

  • Vrouwenteam: Celine van Gerner, Vera van Pol, Eythora Thorsdottir, Lieke Wevers, Sanne Wevers
  • Mannenteam: Bart Deurloo, Yuri van Gelder, Frank Rijken, Jeffrey Wammes, Epke Zonderland

Triatlon

Volleybal

  • Vrouwenteam: Maret Balkestein-Grothues, Yvon Beliën, Anne Buijs, Laura Dijkema
    Robin de Kruijf, Judith Pieterse, Celeste Plak, Myrthe Schoot, Lonneke Slöetjes, Debby Stam-Pilon, Quinta Steenbergen, Femke Stoltenborg

Watersport

Vrouwen

Mixed

Mannen

Wielrennen (weg)

Vrouwen

Mannen

Worstelen

Zwemmen
Vrouwen

  • Inge Dekker (100 meter vlinderslag, 50 meter vrije slag en 4x100 meter vrije slag)
  • Femke Heemskerk (100 meter vrije slag, 200 meter vrije slag, 4x100 meter vrije slag, 4x200 meter vrije slag)
  • Andrea Kneppers (4x200 meter vrije slag)
  • Ranomi Kromowidjojo (50 meter vrije slag, 100 meter vrije slag, 4x100 meter vrije slag)

  • Maud van der Meer (4x100 meter vrije slag)
    Sharon van Rouwendaal (400 meter vrije slag, 800 meter vrije slag, 10km open water)
    Marrit Steenbergen (200 meter wisselslag, 4x100 meter vrije slag, 4x200 meter vrije slag)
    Kira Toussaint (100 meter rugslag)
    Esmee Vermeulen (4x200 meter vrije slag)

Mannen

Maarten Brzoskowski (400 meter vrije slag, 4x200 meter vrije slag)
Dion Dreesens (200 meter vrije slag, 4x200 meter vrije slag)
Ben Schwietert (50 meter vrije slag, 4x200 meter vrije slag)
Kyle Stolk (200 meter wisselslag, 4x200 meter vrije slag)
Joeri Verlinden (100 meter vlinderslag)
Sebastiaan Verschuren (100 meter vrije slag, 200 meter vrije slag en 4x200 meter vrije slag)
Ferry Weertman (10 km open water)

Voor de Nederlandse gekwalificeerden voor de Paralympische Spelen, klik hier.