Medailles Paralympische Spelen Londen 88

Gekwalificeerden

Holland Acht (v): zilver in Beijing
De volgende sporters hebben aan de kwalificatie-eisen voor de Olympische Spelen London 2012 voldaan:

Atletiek

Mannen
  • Wouter Brus (4x100m)
  • Erik Cadée (discuswerpen)
  • Giovanni Codrington (4x100m)
  • Jerrel Feller (4x100m)
  • Patrick van Luijk (4x100m)
  • Brian Mariano (4x100m)
  • Churandy Martina (100m, 200m, 4x100m)
  • Robert Lathouwers (800m)
  • Gregory Sedoc (110m horden)
  • Eelco Sintnicolaas (tienkamp)
  • Rutger Smith (discuswerpen, kogelstoten)
  • Ingmar Vos (tienkamp)
Vrouwen
  • Esther Akihary (4x100m)
  • Nadine Broersen (zevenkamp)
  • Marit Dopheide (4x100m)
  • Monique Jansen (discuswerpen)
  • Hilda Kibet (marathon)
  • Lornah Kiplagat (marathon)
  • Eva Lubbers (4x100m)
  • Jamile Samuel (4x100m) 
  • Dafne Schippers (200m, zevenkamp, 4x100m)
  • Kadene Vassell (4x100m) 

Badminton
Vrouwen

  • Yao Jie

Beachvolleybal
Mannen:

  • Reinder Nummerdor en Richard Schuil

Vrouwen

  • Sophie van Gestel en Madelein Meppelink
  • Marleen van Iersel en Sanne Keizer

Handboogschieten

  • Rick van der Ven

Hippische sport 

  • Team eventing: Andrew Heffernan, Tim Lips, Elaine Pen
  • Team dressuur: Adelinde Cornelissen, Edward Gal, Anky van Grunsven, Patrick van der Meer 
  • Team springruiters: Marc Houtzager, Gerco SChröder, Maikel van der Vleuten, Jur Vrieling 

Hockey

  • Mannenploeg: Sander Baart, Billy Bakker, Marcel Balkestein, Floris Evers, Rogier Hofman, Robert van der Horst, Wouter Jolie , Robbert Kemperman, Teun de Nooijer, Jaap Stockmann, Valentin Verga, Klaas Vermeulen, Bob de Voogd, Mink van der Weerden, Roderick Weusthof, Sander de Wijn
  • Vrouwenploeg: Marilyn Agliotti, Naomi van As, Merel de Blaey, Willemijn Bos, Carlien Dirkse van den Heuvel, Margot van Geffen, Maartje Goderie, Eva de Goede, Ellen Hoog,  Kelly Jonker, Kim Lammers, Kitty van Male, Maartje Paumen, Sophie Polkamp, Joyce Sombroek, Lidewij Welten

Judo
Vrouwen

  • Birgit Ente: -48kg
  • Elisabeth Willeboordse: -63kg
  • Edith Bosch: -70kg
  • Marhinde Verkerk: -78kg

Mannen

  • Jeroen Mooren: -60kg
  • Dex Elmont: -73kg
  • Guillaume Elmont: -81kg
  • Henk Grol: -100kg
  • Luuk Verbij: +100kg

Mountainbike
Mannen:

    Rudi van Houts

      Roeien
      Mannen

      • Twee zonder stuurman: Meindert Klem, Nanne Sluis
      • Lichte vier zonder stuurman: Tycho Muda, Vincent Muda, Roeland Lievens, Tim Heijbrock
      • Vier zonder stuurman: Boaz Meylink, Kaj Hendriks, Ruben Knab, Mechiel Versluis  
      • Acht met stuurman: Diederik Simon, Olivier Siegelaar, Jozef Klaassen, Sjoerd Hamburger, Matthijs Vellenga, Rogier Blink, Mitchel Steenman, Roel Braas en Peter Wiersum (stuurman).    

       Vrouwen

      • Lichte dubbeltwee: Maaike Head, Rianne Sigmund
      • Zware dubbletwee: Inge Janssen, Ellen Hogerwerf
      • Acht met stuurvrouw: Annemiek de Haan, Carline Bouw, Nienke Kingma, Roline Repelaer van Driel, Claudia Belderbos, Chantal Achterberg, Sytske de Groot, Jacobine Veenhoven en Anne Schellekens (stuurvrouw).

      Schermen

      Mannen

      • Bas Verwijlen (degen)

      Schietsport

      Mannen

      • Peter Hellenbrand (luchtgeweer 10m)

      Taekwondo

      Mannen

      • Tommy Mollet (-80 kg)

      Tafeltennis

      Vrouwen

      • Li Jiao: enkelspel, dubbelspel, team 
      • Li Jie: enkelspel, dubbelspel, team 
      • Elena Timina: team 

      Tennis
      Mannen

      • Jean-Julien Rojer
      • Robin Haase

      Trampolinespringen 
      Vrouwen

      • Rea Lenders

      Triatlon
      Vrouwen:

      • Maaike Caelers
      • Rachel Klamer

      Turnen
      Mannen:

      • Epke Zonderland

      Vrouwen:

      • Céline van Gerner

      Wielrennen, baan
      Mannen:

      • Levi Heimans (ploegenachtervolging)
      • Jenning Huizenga (ploegenachtervolging)
      • Teun Mulder (keirin)
      • Wim Stroetinga (ploegenachtervolging)
      • Tim Veldt (ploegenachtervolging)
      • Michael Vingerling (ploegenachtervolging)

      Vrouwen:

      • Ellen van Dijk (ploegenachtervolging)
      • Yvonne Hijgenaar (team sprint)
      • Willy Kanis (team sprint)
      • Vera Koedooder (ploegenachtervolging)
      • Amy Pieters (ploegenachtervolging)
      • Kirsten Wild (omnium, ploegenachtervolging)

      Wielrennen, BMX
      Mannen:

      • Raymon van der Biezen
      • Twan van Gendt
      • Jelle van Gorkom

      Vrouwen:

      • Laura Smulders

      Wielrennen, weg
      Mannen:

      • Lars Boom (wegwedstrijd)
      • Robert Gesink (wegwedstrijd)
      • Sebastian Langeveld (wegwedstrijd)
      • Niki Terpstra (wegwedstrijd, tijdrit)
      • Lieuwe Westra (wegwedstrijd, tijdrit)

      Vrouwen:

      • Ellen van Dijk (wegwedstrijd, tijdrit)
      • Loes Gunnewijk (wegwedstrijd)
      • Annemiek van Vleuten (wegwedstrijd)
      • Marianne Vos (wegwedstrijd, tijdrit)

      Zeilen

      Mannen

      • Kalle en Sven Coster (470)
      • Pieter-Jan Postma (Finn)
      • Dorian van Rijsselberge (RS:X)
      • Rutger van Schaardenburg (Laser)

      Vrouwen

      • Renée Groeneveld, Marcelien Bos-De Koning, Annemieke Bes (Match Race (Elliot))
      • Marit Bouwmeester (Laser radial)
      • Lobke Berkhout en Lisa Westerhof (470)


      Zwemmen

      Mannen

      • Sebastiaan Verschuren (100 en 200 vrij, 4x100 wissel)
      • Nick Driebergen (100 rug, 4x100 wissel)
      • Joeri Verlinden (100 vlinder, 4x100 wissel)
      • Lennart Stekelenburg (100 school, 4x100 wissel)
      • Dion Dreesens (4x100 wissel)
      • Job Kienhuis (1500 vrij)
      • Bastiaan Lijesen (100 rug, 4x100 wissel)
      • Estafette: 4x100 wissel

      Vrouwen

      • Ranomi Kromowidjojo (50 en 100 vrij, 4x100 vrij, 4x100 wissel)
      • Marleen Veldhuis (50 vrij, 4x100 vrij, 4x100 wissel)
      • Inge Dekker (100 vlinder, 4x100 vrij, 4x100 wissel)
      • Femke Heemskerk (100 en 200 vrij, 4x100 vrij, 4x100 wissel)
      • Moniek Nijhuis (100 school, 4x100 wissel)
      • Sharon van Rouwendaal (100 en 200 rug, 4x100 wissel)
      • Hinkelien Schreuder (estafette)
      • Saskia de Jonge (estafette)
      • Estafette: 4x100 vrij
      • Estafette: 4x100 wissel