De winnaars van de Jaap Eden Trofee en de Coach Award

De winnaars van de Jaap Eden Trofee en de Coach Award
(Lopend Vuur, december 2009), klik hier voor actuele lijsten.

SPORTER VAN HET JAAR
  • 1951 Abe Lenstra
  • 1952 Abe Lenstra
  • 1953 Arie van Vliet
  • 1954 Geertje Wielema
  • 1955 Mary Kok
  • 1956 Klaas Boot
  • 1957 Anton Geesink
  • 1958 Gerrit Schulte

SPORTMAN VAN HET JAAR

  • 1959 Arie van Houwelingen
  • 1960 Eef Kamerbeek
  • 1961 Anton Geesink/ Henk van der Grift (ex aequo)
  • 1962 Henk Nijdam
  • 1963 Peter Post
  • 1964 Anton Geesink
  • 1965 Anton Geesink
  • 1966 Ard Schenk/Kees Verkerk (ex aequo)
  • 1967 Kees Verkerk
  • 1968 Jan Janssen
  • 1969 Tom Okker
  • 1970 Ard Schenk
  • 1971 Ard Schenk
  • 1972 Ard Schenk
  • 1973 Johan Cruijff
  • 1974 Johan Cruijff
  • 1975 Jos Hermens
  • 1976 Piet Kleine
  • 1977 Hennie Kuiper
  • 1978 Gerrie Knetemann
  • 1979 Jan Raas
  • 1980 Joop Zoetemelk
  • 1981 Hennie Stamsnijder
  • 1982 Gerard Nijboer
  • 1983 Rob Druppers
  • 1984 Stephan van den Berg
  • 1985 Joop Zoetemelk
  • 1986 Hein Vergeer
  • 1987 Ruud Gullit
  • 1988 Steven Rooks
  • 1989 Leo Visser
  • 1990 Erik Breukink
  • 1991 Arnold Vanderlijde/Edwin Jongejans (ex aequo)
  • 1992 Bart Veldkamp
  • 1993 Falko Zandstra
  • 1994 Regilio Tuur
  • 1995 Danny Nelissen
  • 1996 Richard Krajicek
  • 1997 Marcel Wouda
  • 1998 Gianni Romme
  • 1999 Pieter van den Hoogenband
  • 2000 Pieter van den Hoogenband
  • 2001 Eric Dekker
  • 2002 Jochem Uytdehaage
  • 2003 Erben Wennemars
  • 2004 Pieter van den Hoogenband
  • 2005 Yuri van Gelder
  • 2006 Theo Bos
  • 2007 Sven Kramer
  • 2008 Maarten van der Weijden

SPORTVROUW VAN HET JAAR

  • 1959 Sjoukje Dijkstra
  • 1960 Sjoukje Dijkstra
  • 1961 Sjoukje Dijkstra
  • 1962 Sjoukje Dijkstra
  • 1963 Sjoukje Dijkstra
  • 1964 Sjoukje Dijkstra
  • 1965 Ada Kok
  • 1966 Ada Kok
  • 1967 Stien Kaiser
  • 1968 Ada Kok
  • 1969 Maria Gommers
  • 1970 Atje Keulen-Deelstra
  • 1971 Willy Stahle
  • 1972 Ans van Gerven
  • 1973 Enith Brigitha
  • 1974 Enith Brigitha
  • 1975 Dianne de Leeuw
  • 1976 Keetie van Oosten
  • 1977 Betty Stöve
  • 1978 Keetie van Oosten
  • 1979 Petra de Bruin
  • 1980 Annie Borkinck
  • 1981 Bettine Vriesekoop
  • 1982 Annemarie Verstappen
  • 1983 Conny van Bentum
  • 1984 Ria Stalman
  • 1985 Bettine Vriesekoop
  • 1986 Nelli Cooman
  • 1987 Irene de Kok
  • 1988 Yvonne van Gennip
  • 1989 Elly van Hulst
  • 1990 Leontien van Moorsel
  • 1991 Ingrid Haringa
  • 1992 Ellen van Langen
  • 1993 Leontien van Moorsel
  • 1994 Anky van Grunsven
  • 1995 Angelique Seriese
  • 1996 Ingrid Haringa
  • 1997 Tonny de Jong
  • 1998 Marianne Timmer
  • 1999 Leontien Zijlaard-van Moorsel
  • 2000 Leontien Zijlaard-van Moorsel
  • 2001 Inge de Bruijn
  • 2002 Verona van de Leur
  • 2003 Leontien Zijlaard-van Moorsel
  • 2004 Leontien Zijlaard-van Moorsel
  • 2005 Edith van Dijk
  • 2006 Ireen Wüst
  • 2007 Marleen Veldhuis
  • 2008 Marianne Vos

GEHANDICAPTE SPORTER VAN HET JAAR

  • 2002 Esther Vergeer
  • 2003 Esther Vergeer
  • 2004 Kenny van Weeghel
  • 2005 Esther Vergeer
  • 2006 Pieter Gruijters
  • 2007 Annette Roozen/Marion Nijhof
  • 2008 Esther Vergeer

 

SPORTPLOEG VAN HET JAAR

  • 1968 Ajax
  • 1969 Ajax
  • 1970 Feyenoord
  • 1971 Vrouwenhockeyteam
  • 1972 Ajax
  • 1973 Mannenhockeyteam
  • 1974 Nederlands voetbalteam
  • 1975 IJsselmeervogels
  • 1976 Nederlands waterpoloteam
  • 1977 Nederlandse ruiterploeg
  • 1978 Nederlands voetbalteam
  • 1979 Nederlandse ijshockeyploeg
  • 1980 Wielrenploeg TI Raleigh
  • 1981 Roeien twee zonder (Atsma/Bosman)
  • 1982 Wielrennen, tijdritploeg 100 km
  • 1983 Vrouwenhockeyteam
  • 1984 Vrouwenhockeyteam
  • 1985 Vrouwenvolleybalteam
  • 1986 Vrouwenhockeyteam
  • 1987 Ajax
  • 1988 Nederlands voetbalteam
  • 1989 Mannenvolleybalteam
  • 1990 Feyenoord
  • 1991 Roeien mannen dubbeltwee (Rienks/Zwolle)
  • 1992 Mannenvolleybalteam
  • 1993 Tennis herendubbel (Haarhuis/Eltingh)
  • 1994 Mannenvolleybalteam
  • 1995 Ajax
  • 1996 Mannenvolleybalteam
  • 1997 Mannenvolleybalteam
  • 1998 Tennis herendubbel (Haarhuis/Eltingh)
  • 1999 Zwemteam 4x100m vrije slag (Van den Hoogenband/Kenkhuis/Veens/Wouda)
  • 2000 Mannenhockeyteam
  • 2001 Vrouwenturnteam (Endel/Nuijten/ Van de Leur/Wammes/Willems/Viola)
  • 2002 Vrouwenturnteam (Harmes/Endel/Nuijten/Van de Leur/Wammes)
  • 2003 Mannen estafetteteam atletiek 4x100meter (Douglas/Douglas/ Van Balkom/Beck/Hoogmoed)
  • 2004 Zwemteam 4x100m vrije slag  (Van den Hoogenband/Veens/Zastrow/Kenkhuis/Zwering)
  • 2005 Vrouwenzeilteam, 470-klasse (Lobke Berkhout en Marcelien de Koning)
  • 2006 Vrouwenhockeyteam
  • 2007 Voetbalelftal onder 21 jaar
  • 2008 Waterpolovrouwen

 

COACH VAN HET JAAR

  • 2002 Guus Hiddink
  • 2003 Jac Orie
  • 2004 Ton Boot
  • 2005 Guus Hiddink
  • 2006 Gerard Kemkers
  • 2007 Foppe de Haan/Robert Eenhoorn
  • 2008 Robin van Galen